Behrami: Në vitin 2012 isha pranë transferimit te ky gjigant evropian

Valon Behrami ishte pranë transferimit te Juventus në vitin 2012.

Sport

13/06/2016 11:35

Mirëpo, kalimi i tij në Torino dështoi për shkak të Fiorentinës.

“Në janarin e vitit 2012, Conte më thirri dhe më tha “eja në Juventus sepse më duhet një futbollist si ti”. Por, Fiorentina refuzoi dhe transferimi dështoi”, deklaroi Behrami për “Gazzetta dello Sport”, përcjellë “Lajmi.net”.

Mes tjerash, ai e konfirmoi qëndrimin te Ëatfordi edhe për sezonin e ardhshëm.

Parashikoni ndeshjet e EURO 2016 dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy Note 4.