Befason Kovac: Bayern nuk ka kapacitet të përballët me skuadrat elitare të Evropës – Lajmi.net
Befason Kovac: Bayern nuk ka kapacitet të përballët me skuadrat elitare të Evropës
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliLiga e KampionëveSport 16:30, 15 March 2019
Trajneri i Bayern Munich, Niko Kovac, ka befasuar me deklaratën e tij pas eliminimit nga Liga e Kampionëve.

Bayern pësoi humbje me rezultatin 1:3 para tifozëve të vet, për tu eliminuar nga garat e Ligës së Kampionëve, në përballjen kundër Liverpool.

Kovac ka thënë se skuadra e tij nuk mund të garojë financiarisht me top skuadrat evropiane, e sidomos ato të Premierligës.

“Paratë nuk fitojnë gjithmonë, por Jurgen Klopp ka shpenzuar 500 milionë euro në katër vitet e fundit” ka thënë Kovac, transmeton lajmi.net.

“As ne si liderët e Bungesliga nuk e bëjmë një gjë të tillë. Është një avantazh për ta” ka thënë tutje kroati.

Në dy afatet e fundit kalimtare, Bayern Munich ka siguruar vetëm shërbimet e Leon Goretzka që erdhi si transfer i lirë nga Schalke, dhe Alphonso Davies nga Vancouver. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO