Të Infektuar: 100.655

Të Shëruar: 85.842

Të Vdekur: 2.053

Bayerni nuk lejon befasi, mposht në udhëtim RB Leipzigun

20:25 | 3 Prill 2021

Bayern Munich ka triumfuar ndaj RB Leipzig në kuadër të xhiros së 27-të të Bundesligës.

“Bavarezët” nuk lejuan për befasira dhe tani me këtë fitore vazhdojnë të kryesojnë tabelën, shkruan lajmi.net.

Thomas Muller dhuroi një asistim për Leon Goretzkan, i cili shënoi gol në min (38’).

Ky gol ishte i mjaftueshëm për të marrë tre pikë nga Kampioni.

Rezultati përfundimtar, RB Leipzig 0-1 Bayern Munich.

Tani, Bayerni është në vendin e parë me 64 pikë, ndërsa Leipzig mban pozitën e dytë me 57 pikë./Lajmi.net/