Bayerni nuk kursehet, e shkatërron Dortmundin – Lajmi.net
Bayerni nuk kursehet, e shkatërron Dortmundin
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSport 20:18, 31 March 2018
Bayern Munich ka shkatërruar Borussia Dortmund në derbin e javës në elitën e futbollit gjerman.

Kampionët e Bundesligës nuk janë kursyer aspak ndaj rivalëve të Dortmundit, të cilët i mposhtën me rezultat të thellë 6:0.

Pesë nga gjashtë golat, Bayerni i shënoi në pjesën e parë.

Lewandowski me tri gola, Rodriguez, Muller dhe Ribery me nga një, shënuan në këtë fitore të thellë.

Pas kësaj fitore, Bayerni numëron 69 dhe është vetëm një fitore larg titullit të radhës në Gjermani./Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO