Bayerni kualifikohet me shtatë gola (Video)

Bayern Munich e mposhti Shakhtar Donetskun me rezultat 7:0 dhe u kualifikua në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

Sport

11/03/2015 22:36

Bayern Munich e shkatërroi Shakhtar Donetskun duke e mposhtur me rezultat 7:0 dhe u kualifikua në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

Thomas Muller nga penalltia realizoi në pjesë e parë, së bashku me Jerome Boateng.

Kurse, pas intervalit, Franck Ribery, Muller, Holger Badstuber, Robert Lewandowski dhe Mario Gotze e kompletuan bombardimin e gjigantit bavarez.

https://vine.co/v/O9MBXt6X3ui

https://vine.co/v/O9MBLrguDp5

https://vine.co/v/O9MAEAJ2OP5