Bayern Munich shpallet kampion i Bundesligës – Lajmi.net
Bayern Munich shpallet kampion i Bundesligës
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSport 17:19, 7 April 2018
Bayern Munich është shpallur kampion i Bundesligës pesë javë para përfundimit të sezonit.

Skuadrës baraveze, i ka mjaftuar fitorja në udhëtim te Augsburg, skuadër të cilën e mposhti me rezultat 1:4, për të siguruar titullin e 28-të të Bundesligës në histori të klubit.

Ky titull, është i gjashti më radhë për gjigantë gjerman.

Sfida me Augsburg nisi më mirë për vendasit, që kaluan të parët në epërsi kur shënoi autogol Sule.

Vazhdimi i ndeshjes, i takoi Bayernit që në pjesën e parë arritën të përmbysin rezultatin duke shënuar me Tolisso dhe Rodriguez.

Në pjesën e dytë, Bayerni shënoi edhe dy herë tjera, me anë të Robben dhe Wagner.

Pas 29 xhirove, Bayerni numëron 72 pikë./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO