Të Infektuar: 67.906

Të Shëruar: 59.174

Të Vdekur: 1.587

Bayern Munich e ‘poshtëron’ Lazion në pjesën e parë

21:47 | 23 Shkurt 2021

Klubi bavarezë, Bayern Munich, e fillojë shumë më mirë sfidën sesa Lazio dhe kësisoj është duke udhëhequr 3-0 pas 45 minutave.

Pas një gabimi në mbrojtje në minutën e 9-të, Robert Lewandowski arriti që ta shfrytëzojë atë rast dhe ta konkretizoi në gol, shkruan lajmi.net.

Më pas, i riu 17 vjeçar Jamala Musiala dyfishoi shifrat për Bavarezët pas një goli shumë të bukur.

Leory Sane shënoi edhe një herë pak para përfundimit të pjesës së parë për t’i dhënë epërsinë prej tre golave skuadrës.

Më poshtë mund të shikoni edhe golat e ndeshjes:

/Lajmi.net/