Bayern largohet nga gara për Laimer

Konrad Laimer ishte një nga lojtarët me vëmendjen më të madhe nga Bayerni. Lojtari i Leipzig, Laimer pëlqehet shumë nga trajneri i Bayern, Julian Nagelsmann dhe bavarezët po shqyrtonin opsionet për transferimin e tij. Megjithatë, raportimet e fundit nga Gjermania bëjnë të ditur se kampionët e Bundesliga janë tërhequr nga gara për transferimin e Laimer,…

Sport

04/08/2022 13:22

Konrad Laimer ishte një nga lojtarët me vëmendjen më të madhe nga Bayerni.

Lojtari i Leipzig, Laimer pëlqehet shumë nga trajneri i Bayern, Julian Nagelsmann dhe bavarezët po shqyrtonin opsionet për transferimin e tij.

Megjithatë, raportimet e fundit nga Gjermania bëjnë të ditur se kampionët e Bundesliga janë tërhequr nga gara për transferimin e Laimer, përcjell lajmi.net.

Austriaku ka edhe një vit të mbetur në kontratën e tij me RB Leipzig.

Bavarezët po presin që ta transferojnë lojtarin me parametra zero në verën e vitit 2023. /Lajmi.net/