Të Infektuar: 1123

Të Shëruar: 847

Të Vdekur: 30

Bayern konfirmon: Sot nisim stërvitjet

9:50 | 6 Prill 2020

Bayern Munich do të stërvisë “në grupe të vogla” të hënën pasi klubi konfirmoi skuadrën e ekipit të parë të Hansi Flick që do të ndiqte udhëzimet e qeverisë gjermane mbi masat paraprake të koronavirusit.

Bundesliga u pezullua më 13 mars fillimisht deri më 2 prill, por një mbledhje e klubeve më 31 mars zgjati pezullimin deri në 30 prill më së paku.

Një deklaratë në faqen zyrtare të Bayern të dielën u bëri thirrje mbështetësve të qëndrojnë larg terrenit pasi lojtarët kthehen në punë, transmeton lajmi.net.

“Skuadra e parë e FC Bayern Munich do të kthehet në stërvitje në Sabener Strasse në grupe të vogla nga e hëna, 6 prill”, thuhet në deklaratë.

“Kjo do të bëhet në koordinim me politikën e qeverisë dhe autoritetet përkatëse. Do të thotë që të gjitha rregullat e higjienës do të respektohen rreptësisht”. /Lajmi.net/