Të Infektuar: 4931

Të Shëruar: 2267

Të Vdekur: 102

Bayern 5:0 Dusseldorf, notat e lojtarëve – ky është vlerësimi për Valon Berishën

20:31 | 30 Maj 2020

Bayern Munich kanë shënuar fitore të thellë kundër Fortuna Dusseldorf.

Bayern shënuan pesë gola për të arkëtuar tri pikë nga kjo ndeshje, që ishte e vlefshme për xhiron e 29-të, shkruan lajmi.net.

Robert Lewandowski dhe Benjamin Pavard ishin dy lojtarët më në element gjatë kësaj ndeshje, të dy me nga dy gola të shënuara.

Alphonse Davies ishte lojtari tjetër që u regjistrua në listën e realizatorëve. Kurse me asistime kontribuuan Joshua Kimmich, Thomas Muller e Serge Gnabry.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell notat sipas ‘WhoScored’, për lojtarët që u aktivizuan në këtë ndeshje. /Lajmi.net/