Basketbollisti rus nënshkruan me Lipjanin – Lajmi.net
Basketbollisti rus nënshkruan me Lipjanin
Autori: Lajmi.net BasketbollSportSporti Vendor 10:59, 4 November 2018
Për herë të parë në histori të basketbollit kosovar, një lojtar rus do të paraqitet në superligën e Kosovës.

Alex Dubovitskiy, është lojtari që ka nënshkruar së fundmi me KB Lipjanin.

Alex më parë është paraqitur me skuadrën e Chi-State, shkruan lajmi.net.

Dubovitskiy luan në pozitën 3/4 apo 4/3. Ai është 24 vjeçar dhe pritet ti ndihmojë shumë skuadrës së re.

Kalimi i lojtarit rus tek skuadra e Lipjanit u mundësua falë menaxherit të lojtarit , Argjent Zeqiri, i cili është menaxher edhe i disa lojtarëve tjerë të huaj që luajnë në Kosovë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO