Basketboll: Real Madrid fiton Superkupën përballë Barcelonës

23:52 | 22 Shtator 2019

Real Madridi ka fituar trofeun e parë të sezonit duke mposhtur Barcelonën 89-79 në Superkupën e Spanjës.

Loja u vendos në minutat e fundit kur skuadra e Pablo Laso dolën fitimtar për të mbrojtur titullin.

Gabriel Deck bëri përshtypje në mbrojtje, ndërsa Facundo Campazzo dhe Rudy Fernandez shënuan më shumë pikë – përkatësisht 16 dhe 10.

Brandon Davies dhe Nikola Mirotic ishin shpesh në tabelën e rezultatit për Barcelonën, por ata nuk mundën ta ndalojnë ‘Los Blancos’ të fitonin trofeun. /Lajmi.net/