Bashkimi Europian u vë sanksione rusëve që u përfshinë në kapjen e marinarëve ukrainas – Lajmi.net
Bashkimi Europian u vë sanksione rusëve që u përfshinë në kapjen e marinarëve ukrainas
Autori: Lajmi.net BotaLajme 20:05, 15 March 2019
Bashkimi Europian sot zyrtarisht u ka vënë sanksione qytetarëve të Rusisë të cilët janë të përfshirë në kapjen e marinarëve ukrainas pranë ngushticës Kerç në nëntor të 2018-ës.

Ndërsa sot është njoftuar zyrtarisht se Bashkimi Europian ka ngrirë llorgaritë dhe u ka ndaluar lëshimin e vizave për tetë zyrtarë rusë.

Emrat e tyre u vendosën në listën e personave dhe lëndëve të përfshira në shkeljen e integritetit territorial të Ukrainës, i cili u zgjat edhe për gjashtë muaj.

Lista përbëhet nga 44 lëndë dhe 171 persona.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO