Bashkëlojtari i Ronaldos i ‘frikësuar’ nga forma fizike e portugezit

Leonardo Bonucci ka pranuar të ketë frikë nga fiziku i Cristiano Ronaldos pas kthimit të tij në stërvitje, duke këmbëngulur se ylli i Juventus ka "paraqitur veten në gjendje të përsosur".

Sport

07/06/2020 16:25

Futbolli italian është pezulluar që nga 9 marsi për shkak të pandemisë koronavirus, i cili ka shkaktuar 402.561 vdekje në të gjithë botën deri më sot.

Lojtarët dhe anëtarët e stafit nga klubet në të gjithë Serinë A u detyruan të izolohen në përputhje me legjislacionin e ri qeveritar në lidhje me distancimin shoqëror për dy muaj, por kufizimet tani kanë filluar të lehtësohen mes një rënie të konsiderueshme të rasteve Covid-19, transmeton lajmi.net.

Bonucci thotë se Ronaldo është në të njëjtën formë shembullore në të cilën ndodhej para ndërprerjes. Ai i tha Gazzetta dello Sport: “Si e gjeta? Ashtu siç e lashë”.

“Ai është një super atlet, një profesionist i shkëlqyeshëm. Ai më tha se çfarë bëri për të mbajtur formën gjatë karantinës. Ai u paraqit në gjendje të përsosur. Ai nuk mund të mahnit, ai është një kampion, nga të gjitha pikëpamjet”. /Lajmi.net/