Basha: Vuçiqi si ministër i propagandës ia ka shkruar fjalimet Millosheviqit

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Dimal Basha ka komentuar një video të publikuar nga presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq. Ai thotë se Vuçiqi si ministër i propagandës ia ka shkruar fjalimet Millosheviqit. Basha ka shkruar në Twitter se nuk ka dallim në mes të retorikës së Vuçiqit dhe Millosheviqit. Watch him use the same rhetoric, but…

Lajme

04/06/2023 20:00

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Dimal Basha ka komentuar një video të publikuar nga presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq.

Ai thotë se Vuçiqi si ministër i propagandës ia ka shkruar fjalimet Millosheviqit.

Basha ka shkruar në Twitter se nuk ka dallim në mes të retorikës së Vuçiqit dhe Millosheviqit.

‘’Shikojeni duke përdorur të njëjtën retorikë, por mos u çuditni, bcs Vucic shërbeu si ministër i propagandës së tij, ai shkroi fjalimet e tij! Të dy, “ata nuk po sulmojnë Serbinë p.sh. e urrejnë Vuçiqin/Milosheviçin, por ata po sulmojnë Vuçiqin/Milosheviqin para se të urrejnë Serbinë.”, është shprehur Basha.