Bartomeu refuzon ta transferojë yllin e madh te Barcelona – Lajmi.net
Bartomeu refuzon ta transferojë yllin e madh te Barcelona
Autori: Lajmi.net La LigaMerkatoSport 8:01, 16 April 2019
Josep Maria Bartomeu i ka dhënë një lajm të keq Antoine Griezmannit.

Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu i ka bërë me dije Antoine Griezmannit se nuk është në planet e tyre.

I pari i skuadrëskatalonase ka thënë se ai është një lojtar i shkëlqyer, por emri i tij nuk është në tavolinën e tyre.

“Griezmann është lojtar i Atletico Madridit dhe ka kontratë me ta”, tha fillimisht Bartomeu, përcjell lajmi.net.

“E pëlqej që lojtarë fantastik, poashtu edhe Griezmann luajnë në Spanjë, pasi është mënyrë e mirë që ta rrisim nivelin e ligës, por edhe të kemi më shumë sponzor.

“Nëse Griezmann dëshiron të vijë, ai duhet të flas me trajnerët, por emri i tij nuk është në tavolinën tonë.”, ka shtuar më tej presidenti i Barcelonës. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO