Të Infektuar: 100.655

Të Shëruar: 85.842

Të Vdekur: 2.053

Barella dhe Traore suspendohen për një ndeshje

13:51 | 8 Prill 2021

Komisioni Disiplinor ka vendosur që të suspendojë për një ndeshje mesfushorët Nicolò Barella të Interit dhe Hamed Traore të Sassuolos.

Interi priti Sassuolo në San Siro të mërkurën dhe Nerazzurri siguroi fitoren e tyre të 10-të radhazi në një sukses 2-1 për të arritur në kuotën e 71 pikëve, transmeton lajmi.net.

Por Barella do të humbasë ndeshjen tjetër kundër Cagliari këtë fundjavë, klubin që ai la për Inter në korrik 2019.

Barella ka luajtur në të gjitha 29 ndeshjet e Serie A deri më tani dhe kjo do të jetë mungesa e tij e parë këtë sezon.

Traore i Sassuolo, i cili gjithashtu u ndëshkua gjatë ndeshjes kundër Nerazzurri, do të humbasë ndeshjen e ardhshme të Neroverdi kundër Benevento./Lajmi.net/