Barcelona “zgjohet nga gjumi”, transferon një mbrojtës (FOTO)

Mbrojtësi i Olympique Lyon, Samuel Umtiti do të transferohet në Barcelonë.

Sport

09/06/2016 10:23

Barcelona ka reaguar duke identifikuar përforcimin e parë për sezonin e ri.

Gjiganti katalan ka marrë aprovimin nga Olympique Lyon, për transferimin e mbrojtësit Samuel Umtiti, ka bërë të ditur e përditshmja sportive katalane “Mundo Deportivo”, përcjell “Lajmi.net”.

Umtiti pritet t’i kushtojë Barcelonës mes 20-25 milionë euro.

Dhe, ai do ta mbulojë repartin e mbrojtjes ku pas Dani Alves pritet të largohet edhe Thomas Vermaelen.

Parashikoni ndeshjet e EURO 2016 dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy Note 4.