Barcelona synon tre mbrojtës në merkaton e verës – Kounde pritet të jetë lëvizja më e madhe

Barcelona po planifikon që të bëjë një lëvizje të trefishtë në mbrojtje, gjatë merkatos së verës.

Sport

08/02/2022 10:40

Skuadra katalane numëron aktualisht 10 sulmues në skuadër, por faza defensive qëndron diçka më dobët.

Kësisoj, Xavi Hernandez ka fokusin tashmë në fazën defensive dhe për merkaton e verës po synohet transferimi i tre mbrojtësve.

Andreas Christensen pritet të nënshkruajë si lojtar i lirë, kurse Jules Kounde pritet të jetë lëvizja e madhe e merkatos, përcjell lajmi.net.

Dy nga tre mbrojtësit pra pritet të jenë qendërmbrojtës, kurse në listë mund të jetë edhe Tagliafico.

Kounde është dëshira e madhe e Xavi prej kur ai erdhi në krye të stolit. Mbetet të shihet nëse Barca do të mund ta marrë mbrojtësin francez të Sevilla. /Lajmi.net/