Barcelona rivalizon klubet e Premierligës për Kounde

Barcelona thuhet se i është bashkuar garës për qendërmbrojtësin e kërkuar të Sevillas, Jules Kounde.

Sport

07/02/2022 14:40

Francezi pritej të përfundonte një kalim te Chelsea në verën e kaluar, por “Blutë” nuk arritën të përmbushnin çmimin e kërkuar të Sevillas, transmeton lajmi.net.

23-vjeçari pritet të jetë shumë i kërkuar edhe një herë këtë verë, megjithatë, me Chelsea që ka të ngjarë të ringjallë interesin pasi një numër i qendërmbrojtësve aktualë përgatiten të bëhen agjentë të lirë.

Sipas ‘Sport’, trajneri i Barcelonës, Xavi është jashtëzakonisht i etur që blaugranasit të fitojnë nënshkrimin e Kounde me Chelsean këtë verë, por trazirat financiare të Barçës ka të ngjarë të ndërpresin një lëvizje.

Raporti shton se Sevilla nuk do të marrë në konsideratë negociatat me klubet e interesuara për një tarifë dhe do t’i japë lamtumirë Koundes vetëm nëse klauzola e lirimit prej 80 milionë euro.

Liverpool dhe Manchester City janë lidhur gjithashtu me lëvizje për Kounde, i cili ka një gol dhe një asist nga 25 ndeshje në të gjitha turnet këtë sezon.

Ish-lojtari i Bordeaux nuk do të bëhet lojtar i lirë deri në fund të sezonit 2023-24./Lajmi.net/