Barcelona ofron kontratën e re për Xavin

Barcelona dhe Xavi Hernandez do vazhdojnë bashkëpunimin e tyre. Sipas raportimit të Fabrizio Romanos, është vetëm çështje kohë zgjatja e kontratës së Xavit me Barçën, transmeton lajmi.net. Klubi e ka gati propozimin për marrëveshjen e re, me trajnerin, por aktualisht preferon që të fokusohet tek ndeshjet e ekipit. Trajneri dhe bordi kanë punuar më parë…

Sport

30/03/2023 12:00

Barcelona dhe Xavi Hernandez do vazhdojnë bashkëpunimin e tyre.

Sipas raportimit të Fabrizio Romanos, është vetëm çështje kohë zgjatja e kontratës së Xavit me Barçën, transmeton lajmi.net.

Klubi e ka gati propozimin për marrëveshjen e re, me trajnerin, por aktualisht preferon që të fokusohet tek ndeshjet e ekipit.

Trajneri dhe bordi kanë punuar më parë për planet e klubit, derisa dëshira e tij është që në këtë sezon ta fitojë kampionatin spanjoll, e pastaj ta nënshkruajë kontratën e re./Lajmi.net/