Barcelona, një ëndërr

Thomas Vermaelen tha se transferimi në Barcelonë është ëndërr për të gjithë. Ai pranon se duhet të adaptohet sa më parë, por është optimist se do të jetë i dobishëm për ekipin.

Sport

10/08/2014 00:31

Thomas Vermaelen ka bërë deklaratat e para si futbollist i Barcelonës.

Qendërmbrojtësi belg iu bashkua gjigantit katalan nga Arsenali në transferim me vlerë prej 15 milionë funte. Ai nënshkroi kontratë pesëvjeçare në Camp Nou.

“Është një ëndërr e shumë njerëzve që të luajnë në Barcelonë. Luani me futbollistët më të mirë në botë, dhe është nderë i madh që të luani këto me ta”, deklaroi Vermaelen për faqen zyrtare të Barcelonës.

“Mund të përmirësoheni si futbollist duke stërvitur me yje të shumtë. Kam luajtur në Arsenal dhe nuk mendoj se këtu do të jetë më ndryshe. Duhet të fitoni çdo ndeshje, stërvitet janë të rëndësishme dhe më duhet të punoj shumë”, shtoi ai.

“Është një shtet tjetër, klimë tjetër, stërvitje tjera. Nuk do të jetë lehtë. Më duhet të adaptohem sa më parë që është e mundur”, përfundoi ai.


Thomas Vermaelen posa con el escudo del FC… by fcbarcelona