Të Infektuar: 4307

Të Shëruar: 2095

Të Vdekur: 94

Barcelona mposht konkurrencën e Atletico dhe Liverpool për talentin e Sao Paulo

18:40 | 26 Mars 2020

Barcelona ka arritur një marrëveshje me Sao Paulo përmes së cilës ata kanë mundësinë e parë për të nënshkruar me Gustavo Maia, por rezulton se ata kishin konkurrencë nga Atletico Madrid dhe Liverpool në garën për nënshkrimin e tij.

19-vjeçari është një nga lojtarët me ardhme të ndritur të klubit brazilian, por ende nuk ka bërë debutimin me skuadrën e parë, megjithatë performancat e tij në nivelin e të rinjve kanë tërhequr shumë interes në shërbimet e tij.

“Ai që e pa ishte një skaut nga Barcelona”, tha agjenti i Maia, Nilson Moura, transmeton lajmi.net.

“Ne filluam të bisedonim dhe ekzistonte mundësia që ata të përpiqeshin ta transferonin”.

“Andre Cury [skauti brazilian i Barcelonës] nuk mori pjesë”.

“Bisedimet ishin drejtpërdrejt me ta”, zbuloi ai. /Lajmi.net/