Të Infektuar: 3508

Të Shëruar: 1902

Të Vdekur: 75

Barcelona kualifikohet me fitore (Video)

22:37 | 18 Mars 2015

Barcelona

Barcelona ka arritur të kualifikohet për në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, pasi shënoi fitore në Camp Nou kundër Manchester Cityt me rezultat 1-0, teksa rezultati i përgjithshëm nga dy ndeshje është 3-1.

Pjesa e parë ishte spektakulare për Barcelonën sidomos për Messin i cili ishte duke treguar disa nga aftësitë e tij.

Dhe, në minutën e 31′ Ivan Rakitic shënon për ta kaluar skuadrën e tij në epërsi, pasi pranoi një top të mirë nga Messi.

Deri në fund ndeshja ishte spektakulare me raste nga dy skuadrat e sidomos nga Barcelona, mirëpo nuk kishte asnjë gol.