Barcelona fiton ndaj Osasunës, vendos një penallti e realizuar nga Lewandowski

Barcelona e ka mposhtur Osasunës në kuadër të xhiros së katër në La Liga me rezultat 2:1. Jules Kounde shënoi në minutën e 46-të për rezultatin 0:1, shifra me të cilat përfundoi ndeshja. Pjesa e parë e ndeshjes ka përfunduar me një gol. Osasousa u rikthye në lojë në pjesën e dytë kur shënoi Avial…

03/09/2023 22:58

Barcelona e ka mposhtur Osasunës në kuadër të xhiros së katër në La Liga me rezultat 2:1.

Jules Kounde shënoi në minutën e 46-të për rezultatin 0:1, shifra me të cilat përfundoi ndeshja.

Pjesa e parë e ndeshjes ka përfunduar me një gol.

Osasousa u rikthye në lojë në pjesën e dytë kur shënoi Avial në minutën e 76-të ndërkohë që golin e fitores për Barcelonën e shënoi Robert Lewandowski në minutën e 85-të nga penalltia.

Osasuna e mbylli ndeshjen me 10-të futbollistë në fushë pasi që Catena u ndëshkua me karton të kuq.

Barcelona ndodhet në venin e tretë më 10 pikë të mbledhura (dy më pak se lideri Real Madrid) derisa Osasuna zë pozitën e dhjetë më gjashtë sosh.