Të Infektuar: 1110

Të Shëruar: 843

Të Vdekur: 30

Barcelona e vendosur të heq dorë nga Rakitic

17:15 | 6 Prill 2020

Barcelona ka një synim të qartë në merkato – largimin e Rakitic.

Merkatoja e verës pritet të gjejë tejet aktive skuadrën e Barcelonës, si në blerje, ashtu edhe në shitje.

Katalanët po përgatiten për ndryshime rrënjësore në skuadër, dhe Ivan Rakitic do të jetë një nga lëvizjet.

‘Sport’ shkruan se Barcelona mbetet e vendosur që ta largojë lojtarin në ‘Camp Nou’, gjatë kësaj merkatoje, transmeton lajmi.net.

Gjigantët e La Liga kanë disa oferta në tavolinë për kroatin, por janë duke pritur që vet lojtari të bëjë vendimin për të ardhmen e tij.

Rakitic lidhet me dy skuadrat nga qyteti i Milanos, Inter dhe Milan, por edhe Bundesliga është një opsion për të. /Lajmi.net/