Barcelona “blindon” portierin Ter Stegen, rinovojnë kontratën deri në vitin 2028

Barcelona dhe portieri gjerman Ter Stegen kanë arritur marrëveshje zyrtarisht për zgjatjen e kontratës. Me kontratën e re “gardiani” gjerman do të jetë pjesë e ekipit katalunas deri në vitin 2028, shkruan lajmi.net. Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e Barcelonës në rrjetet sociale. 𝐓𝐄𝐑 𝐒𝐓𝐄𝐆𝐄𝐍 𝟐𝟎𝟐𝟖 pic.twitter.com/hzvoG9XpWK — FC Barcelona (@FCBarcelona) August 25, 2023…

Sport

25/08/2023 15:06

Barcelona dhe portieri gjerman Ter Stegen kanë arritur marrëveshje zyrtarisht për zgjatjen e kontratës.

Me kontratën e re “gardiani” gjerman do të jetë pjesë e ekipit katalunas deri në vitin 2028, shkruan lajmi.net.

Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e Barcelonës në rrjetet sociale.


Klauzola e lirimit të Ter Stegen kushton plotë 500 milionë euro.

Ter Stegen është pjesë e Barcelonës nga viti 2014 kur iu bashkua për 12 milionë euro nga Borussia Monchengladbach./Lajmi.net/