Të Infektuar: 8799

Të Shëruar: 4027

Të Vdekur: 249

Barcelona bën ofertën e parë zyrtare për Neymar, pritet përgjigja nga PSG

14:14 | 13 Gusht 2019

Skuadra e Barcelonës ka bërë edhe ofertën e parë zyrtare për yllin brazilian, Neymar Jr.

Gjatë ditës së sotme është raportuar për rikthimin e mundshëm të Neymar në ‘Camp Nou’, dhe hapat që Barcelona ka ndërmarr në këtë drejtim.

Drejtuesit e skuadrës së Barcelonës kanë udhëtuar sot drejt Parisit, ku janë takuar me drejtorin sportiv të PSG, Leonardo.

Sipas raportimeve të gazetarit Albert Lesan, Barca ka bërë ofertën e parë zyrtare për PSG, transmeton lajmi.net.

80 milionë euro + shërbimet e Philippe Coutinho është oferta me të cilën katalanët kanë hapur negociatat.

Kurse, ‘ESPN’ raporton se oferta përfshinë Coutinho + Rakitic + 100 milionë euro, për Neymar.

PSG kanë bërë të ditur më herët se kërkojnë para, kurse Barca janë shprehur se mënyra e vetme është shkëmbimi.

Thomas Tuchel në anën tjetër ka insistuar se dëshiron Ousmane Dembele në ofertën për Neymar. Mbetet të shihet se si do të mbyllen negociatat. /Lajmi.net/