Barca – Espanyol, Messi vendos rekord të ri

Barcelona mposhti 4:1 Espanyolin në derbin e Katalonisë.

Sport

18/12/2016 08:15

Njëri nga realizatorët për Barcelonën ishte edhe Lionel Messi, që në fund të ndeshjes shënoi golin e katërt për skuadrën e Luis Enriques.

Ky gol e fut në histori argjentinasin, që bëhet futbollisti me më së shumti gola të shënuara në derbin Katalanë, 15 gjithsejtë.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.