Të Infektuar: 1047

Të Shëruar: 794

Të Vdekur: 30

Barca dhe Ter Stegen më afër marrëveshjes për rinovimin

8:00 | 22 Maj 2020

Barcelona dhe Ter Stegen kanë avancuar në negociatat për rinovimin.

E përditshmja spanjolle ‘Sport’ raporton se Barcelona dhe Marc Andre ter Stegen po afrohen drejt një marrëveshje mes tyre, transmeton lajmi.net.

Kjo marrëveshje do t’i zgjaste qëndrimin në ‘Camp Nou’ yllit gjerman, i cili është në vitet e fundit të kontratës së tij.

Bisedimet me reprezentuesin e kombëtares së Gjermanisë, Barca i ka nisur qysh moti, por kërkesat në pagë të portierit ishin të larta.

Tashmë, thuhet se Ter Stegen është afër rinovimit deri në vitin 2025, me skuadrën e Barcelonës. /Lajmi.net/