Barça dhe Atletico do negociojnë për Griezmann, por katalanasit kanë një kërkesë

Barcelona dhe Atletico Madridi do të negociojnë për Antoine Griezmann. Sipas informacioneve nga ‘Mundo Deportivo’, Barcelona dëshiron të arrijë një marrëveshje me Atletico Madrid, përcjell lajmi.net. Griezmann nuk llogaritet për skuadrën katalanase për verën e ardhshme dhe Simeone dëshiron ta ketë atë në pronë për t’i dhënë fund kufizimit të minutave të lojës. Prandaj, të…

Sport

23/09/2022 16:31

Barcelona dhe Atletico Madridi do të negociojnë për Antoine Griezmann.

Sipas informacioneve nga ‘Mundo Deportivo’, Barcelona dëshiron të arrijë një marrëveshje me Atletico Madrid, përcjell lajmi.net.

Griezmann nuk llogaritet për skuadrën katalanase për verën e ardhshme dhe Simeone dëshiron ta ketë atë në pronë për t’i dhënë fund kufizimit të minutave të lojës.

Prandaj, të dyja palët dëshirojnë ta zgjidhin konfliktin në mënyrë miqësore.

Sipas ‘Mundo Deportivo’, katalanasit do të largohen me një kusht në këto negociata: presin të marrin 25 milionë euro për të.

Përveç kësaj, ata shpresojnë të mbyllin marrëveshjen përpara 7 janarit, ditën kur dy skuadrat takohen në ‘Metropolitano’.

Mbetet të shihet nëse do arrihet marrëveshje në mes klubeve./Lajmi.net/