Të Infektuar: 57.317

Të Shëruar: 50.487

Të Vdekur: 1.447

Ballkani s’tregohet korrekt, nuk pronocohet askush pas ndeshjes

16:41 | 25 Tetor 2020

Trepça ’89 ka bërë një prej paraqitjeve më të mira të saj në dy sezonet e fundit. Skuadra nga Mitrovica ka arritur që të rikthehet nga një disavantazh prej tri golave, për t’i marrë tri pikë skuadrës së Ballkanit, me një fitore 4:3

Kjo ishte humbja e parë për skuadrën e Ballkanit që paraprakisht kishte 6 fitore dhe 1 barazim nga 7 ndeshje.

Pas ndeshjes askush nga skuadra e Ballkanit nuk ka pranuar të potencohet në lidhje me rikthimin e madh nga Trepça ’89. Natyrisht Ismet Munishi nuk ishte fare pjesë e stafit për shkak të ndëshkimit me karton të kuq në ndeshjen ndaj Dritës, por ndihmësi i tij Agim Maliqi megjithatë nuk doli para mikrofonit.

Kjo megjithatë tregon mungesë respekti për të gjithë tifozët e Superligës.

Trepça ’89 me fitoren e sotme pozicionohet në vendin e gjashtë me 11 pikë të mbledhura, kurse Ballkani mbetet përsëri lider me 19 pikë të grumbulluara. /Lajmi.net/