Ballkani – Feronikeli, formacionet zyrtare

Pas gjysmëfinales së djeshme të Kupës mes Prishtinës dhe Drenicës, sot në Suharekë luhet cifti tjetër interesant.

Sport

03/06/2020 15:17

Lideri i klasifikimit, Ballkani, pret kampionin dhe fituesin aktual të Kupës, Feronikelin.

Edhe pse vendësit janë favoritë, në fushën e blertë pritet një luftë e madhe pasi që të dy ekipet duan medoemos kalimin në finale, për të ndjekur rrugën më të lehtë drejt Evropës.

KUPA E KOSOVËS – Faza 1/2:

16:00 BALLKANI – FERONIKELI

Ballkani: Rugji, Berisha, Potoku, Prekazi, Krasniqi, Gashi, Baftiu, Kuc, Daku, Topalli, Hoxha.

Feronikeli: Troshupa, Lladrovci, Islami, Hoxha, Berisha, Thaqi, Bojku, Dabiqaj, Harmon, Hoti, Silva.

Gjyqtarët: Visar Kastrati, Edmond Zeqiri, Famit Sekiraqa, Bardh Ajet.