Bale i prish punë Realit për transferimin e Neymar

16:29 | 13 Gusht 2019

Përpjekja për transferimin e Neymar u ka ndërlikuar shumë punët drejtuesve të Real Madridit, sepse ata nuk kanë para të mjaftueshme për të shtuar në skuadër një lojtar kaq të shtrenjtë.

‘Los Blancos’ vazhdojnë të mbajnë gjallë interesimin për Neymar, i cili po ashtu po kërkohet nga Barcelona.

Real Madrid, po synon transferimin e Neymar, duke llogaritur përfshirjen edhe të ndonjë futbollisti në marrëveshje.

Nëse Modric refuzon të jetë pjesë e transferimit, dhe kjo duket plotësisht e sigurt, Perez do të duhej të vendoste Gareth Balen, i cili vazhdon të jetë i rebeluar kundër Real Madridit, duke mos dashur të largohet.

Në një përpjekje për të sjellë Neymarin, drejtuesit e Realit i kanë ofruar PSG-së deri në 100 milionë euro, dhe kartonët e James dhe Bale.

James është deklaruar për këtë marrëveshje, duke pranuar transferimin te PSG, por këtë e ka penguar dhe vazhdon ta pengojë Bale, që dëshiron qëndrimin.

Rebelimi i Bale po shkakton probleme edhe në dhomat e zhveshjes, pasi Real Madrid nuk do të ishin të gatshëm që me Neymarin në skuadër, të paguanin paga shumë të mëdha për lojtarët./Lajmi.net/