Babai i Luka Modric e emocionon botën me deklaratën e tij

Luka Modric e fitoi mbrëmë Topin e Artë.

Sport

04/12/2018 08:29

Luka Modric arriti ta mposht Cristiano Ronaldon dhe Antoine Griezmaninn, që ishin në garë të ngushtë për Topin e Artë.

Mesfushori kroat, gjithashtu arriti t’i jap fund dominimit të portugezit dhe Leo Messit, duke u bërë lojtari i parë që e fiton çmimin e madh pas një dekade.

Babai i Modric është emocionuar tej mase, kur ka parë që djali i tij e ka Fituar Topin e Artë, duke mos mundur t’i mbajë lotët.

”Oh, djali im! Unë jam babai më i lumtur dhe më krenar në botë. Ti je gjeniu im”, ka thënë babai i anëtarit të Real Madridit. /Lajmi.net/