Babadimrat e Bayernit

Bayern Munich ka shpirt festiv dhe e dëshmoi këtë duke publikuar një xhirim të yjeve të skuadrës që këndojnë këngën e famshme ‘Jingle Bells’. Të maskuara si Babadimra, Franck Ribery, Xherdan Shaqiri dhe yjet e tjerë të gjigantit bavarez janë paraqitur në disponim të mirë duke duartrokitur, kënduar dhe kërcyer së bashku me shije. Skuadra…

Sport

16/12/2013 15:01

Bayern Munich ka shpirt festiv dhe e dëshmoi këtë duke publikuar një xhirim të yjeve të skuadrës që këndojnë këngën e famshme ‘Jingle Bells’.

Të maskuara si Babadimra, Franck Ribery, Xherdan Shaqiri dhe yjet e tjerë të gjigantit bavarez janë paraqitur në disponim të mirë duke duartrokitur, kënduar dhe kërcyer së bashku me shije.

Skuadra e trajnerit Pep Guardiola është aktualisht në Marok ku do të paraqitet në Kampionatin botëror për klube.

Bayern në fundjavë u shpall kampion vjeshtor i Bundesligës kurse ka siguruar edhe kualifikimin për në fazën eliminatore të Ligës së Kampionëve ku do të ndeshet me Arsenalin.