Teknologji – Lajmi.net

Aktuale

Dell me kosto të ulët të tabletëve

Dell është shumë vonë për të kontribuar në uljen e çmimeve të tabletëve Windows, dhe çmimi prej 200 dollarësh për tabletin Venue 8 Pro është shumë i lartë sesa çmimet që ofrojnë konkurrentët, por që kompania po ofron disa specifika më superiore....

3 November, 2014 Lexo më shumë

HP lanson Sprout, kompjuterin e së ardhmes (Video)

HP ka bërë një hap të egër në ri-krijimin e një kompjuteri personal, duke i hequr tastierën dhe miun për t'i bashkëngjitur një skaner 3D dhe një projektor, për të krijuar më pas një pajisje 'të gjitha në një' që mund t'i rrisë shitjet e kompanisë....

2 November, 2014 Lexo më shumë

Celulari mjaft i mirë i Motorola – Droid Turbo

Motorola kohët e fundit zbuloi celularin e saj të ri shumë të fuqishëm - Motorola Droid Trubo....

1 November, 2014 Lexo më shumë

Google zbulon prototipin e parë funksional të projektit Ara

Projekti Ara i Google ka arritur një moment të rëndësishëm....

1 November, 2014 Lexo më shumë

Xiaomi – Krijuesi i tretë më i madh në botë i celularëve

Xiaomi Corp është bërë kompania e tretë më e madhe në botë për krijimin e celularëve në vetëm tre vjet prej se është themeluar, duke shitur celularë të lirë por me karakteristika të kualitetit të lartë....

31 October, 2014 Lexo më shumë

LG zhvillon një ekran super të hollë për celularë

LG ka zhvilluar një panel LCD për celularët që kanë kornizë - të quajtur bezel - që e rrethon ekranin e celularëve....

31 October, 2014 Lexo më shumë

Zyrtare: Motorola tani i përket kompanisë Lenovo

Lenovo tha sot se ka përfunduar blerjen e Motorola Mobility, duke fituar një pikëmbështetje në dyqanet e SHBA-së....

31 October, 2014 Lexo më shumë

Nintendo do të krijojë një senzor gjumi

Nintendo gjithmonë i ka stimuluar njerëzit me video-lojëra për dekada të tëra, por tani dëshiron që t'i ndihmojë ata që të flenë më mirë....

31 October, 2014 Lexo më shumë

Udhëtimi në kohë, teletransporti dhe padukshmëria, realitet pas disa viteve

Udhëtimi në kohë, teletransporti dhe padukshmëria janë tre prej gjërave më të preferuara prej shumë kohësh nga shkencëtarët. Por, këto duket se do të bëhen realitet brenda disa viteve....

31 October, 2014 Lexo më shumë

Microsoft zyrtarisht zbulon varësen e mençur (Video)

Microsoft zbuloi varësen e parë të mençur në një postim të bërë dje, pas lansimit të disa aplikacioneve që përshtaten me këtë produkt të quajtur Microsoft Band....

31 October, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO