Teknologji – Lajmi.net

Aktuale

Kjo është risia që do sjellë Apple në laptopët ‘Mac’

Një patentë e re e paraqitur nga Apple sugjeron se ka një plan për të nisur laptopë përmes 'Face ID'....

14 April, 2019 Lexo më shumë

Facebook e konfirmon: Rregullohen të gjitha problemet në rrjetet sociale

Facebook, Instagram dhe WhatsApp kanë përjetuar ndërprerje të konsiderueshme, përkatësisht për dy orë rresht....

14 April, 2019 Lexo më shumë

Vendi aziatik ndalon lojën PubG

Ditën e Enjte autoritetet në Nepal lajmëruan ndalimin e lojës popullore online PlayUnknown’s Battlegrounds (PUBG) duke thënë se përmbajtja e dhunshme e saj ka pasur impakt negativ tek fëmijët....

13 April, 2019 Lexo më shumë

Ekrani i palosshëm që mund të jetë në telefonat e së ardhmes

Kohëve të fundit, kemi parë shumë telefona të palosshëm prej Samsung Galxy Fold, deri te Huawei Mate X, që mund të jenë e ardhmja e pajisjeve telefonike....

13 April, 2019 Lexo më shumë

SpaceX lëshon me sukses raketën ‘Falcon Heavy’

Kompania hapësinore “SpaceX” nisi për të dytën herë me sukses, raketën më të fuqishme në botë....

12 April, 2019 Lexo më shumë

Ja çfarë ka në plan t’i bëjë ‘Apple’ shërbimit ‘iTunes’

Apple po ndan funksionalitetin e muzikës, televizionit dhe radios nga iTunes....

11 April, 2019 Lexo më shumë

Lansohet një fotografi e PlayStation 5 dhe ‘joystick’-ut të tij

Fotografitë e PlayStation 5 dhe 'joystick'-ut të tij janë lansuar së fundmi në internet....

11 April, 2019 Lexo më shumë

Kush është Julian Assange, themeluesi i Wikileaks që u arrestua sot?

Për mbështetësit e tij, Julian Assange është një luftëtar i guximshëm për të vënë në dritë të vërtetën. Për kritikët e tij, ai është një kërkues vëmendjeje publike, që ka rrezikuar jetën duke vënë një masë të informacionit të ndjeshëm në domenin publik....

11 April, 2019 Lexo më shumë

Përdoruesit e Samsung-ut duhet të provojnë këtë veçori të re në WhatsApp

WhatsApp po teston funksionin për të lejuar administratorët e grupeve që të kufizojnë mesazhet e përcjella shpesh në grupet e tyre....

10 April, 2019 Lexo më shumë

Australia lejon “Google”-n të transportojë mallra me anë të dronëve

Shërbimi me dron i cili do të ofrojë shërbim në bashkëpunim me bizneset lokale si kafenetë dhe farmacitë do të jetë subjekt i disa kufizimeve rregullatore...

10 April, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO