Auto & Tek – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

Prezantohen modifikimet e bëra ndaj Mercedes-Benz GLC

Ndryshime pozitive në dukje, motor dhe përbërjen e enterierit, e bëjnë këtë model shumë të kërkuar në kategorinë e tij....

20 March, 2019 Lexo më shumë

Apple lanson zyrtarisht gjeneratën e dytë të ‘AirPod’

Apple ka lansuar AirPod-in e gjeneratës së dytë me një çip të ri H1, mbështetje të "Siri"-t dhe një foli mbushëse me Wi-Fi....

20 March, 2019 Lexo më shumë

BE-ja gjobit gjigantin Google

Bashkimi Evropian ka gjobituar me 1.49 miliard euro kompaninë Google për konkurencë të padrejtë....

20 March, 2019 Lexo më shumë

Kujdes nga ‘AirPod’-ët, janë të rrezikshëm për shëndetin

Shkencëtarët janë duke u rritur gjithnjë e më shumë në mendime në lidhje me rreziqet potenciale shëndetësore të teknologjive celulare....

20 March, 2019 Lexo më shumë

Truqet që i ndihmojnë baterisë së ‘iPhone’-it të zgjasë më shumë

Çdoherë përgjatë ditës bateria e 'iPhone'-it tuaj harxhohet dhe detyroheni ta mbushni? Ekzistojnë disa truqe që e bëjnë atë të zgjasë më shumë....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Shfletuesi ‘Firefox’ me një veti të re që do t’iu pëlqejë të gjithëve

Mozilla lansoi ​​sot versionin 66 të shfletuesit të Firefox-it. Ajo përmban të gjitha përditësimet e zakonshme të teknologjisë dhe rregullimet e gabimeve, por ka gjithashtu ka një përditësim efektiv: reduktimi i bezdisjeve online....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Raporti i ri ‘konfirmon’ se iPhone-ët e 2019 do të vijnë me kamerë të trefishtë

Pasi telefonat Android këto ditë kanë filluar të shfaqin kamera të trefishta ose më shumë, kjo i bën kamerat e dyfishta të iPhone të duken mediokër....

16 March, 2019 Lexo më shumë

Google ka larguar gjatë vitit të kaluar 2.3 miliardë reklama të këqija

Në një prezantim të zhvilluar së fundmi, Google ka treguar se si në vitin e kaluar, është përkushtuar për eliminim e reklamave të këqija dhe pamundësinë e ngarkimit të tyre. ...

16 March, 2019 Lexo më shumë

Terroristi transmetoi live masakrën në Zelandën e Re, Reagon Facebook-u

Rrjeti social më i madh në botë, Facebook, ka reaguar menjëherë pas sulmit të sotëm në Zelandë të Re, ku një sulmues la të vdekur 41 persona në një Xhami në qytetin ChristChurch. ...

15 March, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO