Energjia Efikase – Lajmi.net

Aktuale

Nis punën ferma më e madhe e energjisë së erës në Amazon

Themeluesi i 'Amazon', Jeff Bezos ka 'pagëzuar' fermën e re të erës së kompanisë së tij, duke thyer një shishe shampanjë derisa po qëndronte në një turbinë prej 90 metrash....

22 October, 2017 Lexo më shumë

Si të ndërtoni anije elektrike shumë lehtë

Do të donit të kishit anijen tuaj private?...

20 October, 2017 Lexo më shumë

Si të bëni gjenerator nga energjia hidroelektrike (Video)

Ky është gjeneratori më i vogël i ndërtuar nga energjia hidroelektrike....

30 September, 2017 Lexo më shumë

Çfarë ka brenda një turbine të erës? (Video)

Turbinat e zakonshme vijnë në forma dhe dizajne të ndryshme....

24 July, 2017 Lexo më shumë

Përse turbinat e erës i kanë tre teha? (Video)

Njerëzit e kanë shfrytëzuar fuqinë e erës për qindra vite, e më e vjetra turbinë është zbuluar në Persi dhe është 1000 vjeç, transmeton lajmi.net...

22 July, 2017 Lexo më shumë

Njihuni me hidrocentralin më të vogël në botë (Video)

Sytë mësohen gjithnjë me gjërat e mëdha, kështu dashje pa dashje gjërat e vogla i lëmë anash, shkruan lajmi.net...

19 July, 2017 Lexo më shumë

Tre rregullat kryesore të energjisë solare (Video)

Nuk është e lehtë të zgjedhësh një sistem dhe të marrësh këshilla për të e të jesh i lumtur me atë që e zgjedhur, transmeton lajmi.net...

18 July, 2017 Lexo më shumë

Përparësitë e energjisë së rinovueshme që secili duhet t’i dijë

Energjia e rinovueshme duket edhe e paarritshme ndonjëherë, por realiteti është krejt ndryshe. Nga energjia diellore, e erës, biomasa dhe energjia hidroelektrike, të gjitha janë të mundura dhe burime të rinovueshme të energjisë....

17 July, 2017 Lexo më shumë

Njihuni me hidrocentralet më të mëdha në botë (Video)

A keni dëshirë të njiheni me hidrocentralet më të mëdha në botë?...

17 July, 2017 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO