Auto & Tek – Lajmi.net

Aktuale

Restorantet tashmë do t’i shfaqin menytë e plota në Google

Jeni duke kërkuar një meny para se të dilni për të ngrënë? Tash mund ta gjeni shumë më lehtë. Google e ka bërë të mundshëm këtë vetëm me një klikim. Kur jeni në kërkim të një restoranti në Google, pas emrit të restorantit shkruani “më tregoni menynë”, dhe menjëherë do të merrni rezultatet e kërkimit. […]...

1 March, 2014 Lexo më shumë

Lenovo me telefona të mençur të dizajnuar nga Ashton Kutcher

Ylli i Hollivoodit, që njihet edhe si njohës i teknologjisë, u soll në bord si një inxhinier i produktit dhe menjëherë puna e tij doli në pah. Sipas drejtorit ekzekutiv të David Roman, roli i Ashton Kutcher është i rëndësishëm. Ai theksoi se partneriteti mes Kutcher dhe Lenovo’s nuk është vetëm publicitet. Ai nuk e […]...

1 March, 2014 Lexo më shumë

Kalifornia lejon përdorimin e celularëve gjatë vozitjes

Përdorimi i celularit kur je në timon është i jashtëligjshëm gati në të gjithë botën. Por, shteti i Kalifornisë duket se po e zë hapin e teknologjisë, kur bëhet fjalë për aspekte tjera të përdorimit të celularëve të mençur kur je në timon. Një gjykatë e apelit ka ndryshuar një vendim të mëparshëm të gjykatës, […]...

1 March, 2014 Lexo më shumë

Google Hangouts për iOS me dizajn të ri

Platforma nga Google bëri një update të bukur dje, që përfshinë një ri-dizajnim të madh për iPhone dhe iPad. Google Hangouts për iOS 2.0 krenohet me një pamje të re në përputhje me iOS 7 dhe për herë të parë mundëson edhe ‘video calling’. Ju tani mund të dërgoni video mesazhe deri në 10 sekonda, si […]...

1 March, 2014 Lexo më shumë

Ja se si do të duken makinat në një të ardhme të largët

Termi “veturë koncepte” është përdorur shumë në dekadat e fundit nga prodhues të ndryshëm të makinave të cilët mezi i kishin hequr disa makina nga prodhimi. Atëherë kur këto lloje makinash të quajtura koncept erdhën për herë të parë në treg, ishte një risi dhe diçka për të festuar, ndërsa sot është normale dhe vetëm […]...

1 March, 2014 Lexo më shumë

Lamborghini Huracan shfaq një video të shkurtër para debutimit

Në atë që duket të jetë e para e një serie të ngjashme, Lamborghini shpalosi videon e parë ngacmuese për modelin e ri Huracan. Nuk tregohen shumë gjëra në këtë video – një njeri, një makinë, një stuhi. Por, vetë esenca e videos është që t’i ngacmojë adhuruesit e veturave, duke treguar pak dhe duke […]...

28 February, 2014 Lexo më shumë

Hakerët sjellin një risi në Netflix

Nganjëherë hakerët dinë të bëjnë gjëra të mrekullueshme. Ata inkurajojnë zhvilluesit e kompanisë që të ndërtojnë diçka që ata nuk e kanë paramenduar kurrë. Qoftë për mungesë të kohës, apo frika se idetë e tyre janë larg nga “vizioni i kompanisë”, zhvilluesit e faqes nuk guxojnë të rrezikojnë shumë. Këtë problem nuk e kishte një […]...

28 February, 2014 Lexo më shumë

Volvo me koncept të ri ultra-modern

Vetura sportive me tre dyer, e cila debuton javën e ardhshme në Geneva Motor Show, është koncepti i fundit nga Volvo, që tregon se si do të duken veturat e kësaj marke në të ardhmen. Fokusi kryesor i këtij modeli është thjeshtësia, ku një panel i madh touchscreen zëvendëson gjitha butonat. “Ideja bazë është që […]...

28 February, 2014 Lexo më shumë

Smartphone i ri nga Boeing

Boeing ka një ekran 4.3 inç, procesor dual-core 1.2 Ghz, Bluetooth 2.1. Shikuar nga performancat, nuk mund të garojë me rivalët e tjerë, por esenca është tek siguria e jo tek “muskujt”. Boeing është duke punuar në këtë smartphone tash e tre vjet. Është në shitje vetëm në një numër të limituar dhe vetëm për […]...

28 February, 2014 Lexo më shumë

Google mëson njerëzit si të ndërtojnë pjesë për smartphone

Këto janë fjalët e para për të ardhmen e projektit ‘Ara’, që kur Google bëri të ditur planet për ta shitur Motorola’n për 2.91 miliardë dollarë, tek Lenovo. Konferenca e parë do të mbahet online me ‘webstream’ dhe do të ketë pyetje & përgjigje, që do ta bëjë konferencën shumë interaktive. Një numër i kufizuar […]...

27 February, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO