Auto & Tek – Lajmi.net

Aktuale

Google demanton fjalët se ishte në garë për të blerë WhatsApp

Google nuk ka konkurruar për WhatsApp, kështu kompania zbuloi dje. Sugjerimet se Google ofertoi 10 miliardë dollarë nuk janë të vërteta. Kështu tha të paktën nënkryetari i kompanisë, Sundar Pichai. Z.Pichai, duke folur në ‘Mobile World Congress’ në Barcelonë, vlerësoi arritjet e WhatsApp’ut dhe tha se kompania e tij kishte biseduar me ta në të […]...

27 February, 2014 Lexo më shumë

Audi me model të ri – Audi S1

Audi ka vazhduar prodhimin e modelit të limituar A1 Quatrro, në një model të plotë serie të prodhimit S1, me tre dyer dhe me 5 dyer. Projektuar për t’i përngjarë Mini Cooper S, modeli i ri S1 do të debutojë në Geneva Motor Show muajin e ardhshëm. Audi thotë se S1 dhe S1 Sportback nuk do të shiten […]...

26 February, 2014 Lexo më shumë

Bashkëpunimi i çuditshëm mes Sony’t dhe Michael Jackson

Sony ka njoftuar për një bashkëpunim me trashëgimin e Michael Jackson, duke e bërë të mundshëm përdorimin e muzikës së tij për ta promovuar telefonin e mençur. Por, ky njoftim i la disa fansa të Jackson’it jo shumë të kënaqur. Kënga e pa lansuar “Slave to the Rhythm” përmbajti një video 90 sekondëshe, që u […]...

26 February, 2014 Lexo më shumë

Facebook ndërpret sistemin e mesazheve

Nga tash e tutje, një email i dërguar në adresën tuaj “@facebook.com” do të përcillen në e-mail adresën personale me të cilin e keni hapur llogarinë në Facebook. “Ne jemi duke e bërë këtë ndryshim, sepse shumica e njerëzve nuk e kanë përdorur e-mail adresën e tyre në Facebook”, tha një zëdhënës i Facebook’ut. Ndryshimi […]...

26 February, 2014 Lexo më shumë

Citroën zbulon modelin C1

C1 i ri ka një dizajn të çuditshëm, ku dritat e para janë në formë të çuditshme. Ky model është në dispozicion në tre dhe pesë dyer. Do të dalë në treg në Evropë, në mes të vitit 2014. Pamja e automjetit ka ngjashmëri me C4 Picasso dhe C4 Cactus. I konceptuar për ngasje në […]...

25 February, 2014 Lexo më shumë

LinkedIn lansohet në Kinë

Jeff Weiner, shef i rrjetit profesional LinkedIn, njoftoi të hënën se kompania e tij ka lëshuar një version të shërbimit në gjuhën kineze, duke e bërë atë një nga rrjetet më të mëdha sociale amerikane për ta synuar një vend të njohur për censurën e saj të shërbimeve të Internetit. “Faqja e internetit e re […]...

25 February, 2014 Lexo më shumë

Samsung lanson modelin e ri Galaxy S5

Samsung dëshmoi se ka ende çka të shfaq nga linja e prodhimit të telefonave. Galaxy S5 është i qëndrueshëm ndaj motit dhe rezistent ndaj ujit dhe pluhurit. Ekrani mund të përshtatet me parametrat ekstreme, të ndritshme dhe të zbehta. Galaxy S5 ka një senzor që mat të rrahurat e zemrës vazhdimisht, si dhe një lexues […]...

25 February, 2014 Lexo më shumë

Chrysler ndalon prodhimin e Dodge Avenger 200 Convertible

Kur Chrysler vendosi ta zëvendësojë automjetin ‘Sebring’ në vitin 2010, ajo si zëvendësim paraqiti dy modele të reja. Tash, kur gjenerata e re e automjeteve po vjen, ‘Chrysler 200’ si duket do ta ketë fatin e njëjtë sikur ‘Sebring’. Ky vendim i tyre nuk është pritur mirë nga adhuruesit e veturave, ngase ky model është […]...

25 February, 2014 Lexo më shumë

Mozilla me telefon të mençur vetëm 25 dollarësh

Kompania e cila është e njohur më së shumti për shfletuesin e saj, Firefox, ka lidhur një partneritet me një prodhues të çipave kinezë me kosto të ulët. Ndonëse jo aq e fuqishme sa modelet tjera, pajisja do të përmbajë aplikacione dhe do të jetë e shfrytëzueshme për internet. Do të jetë tërheqës për personat […]...

24 February, 2014 Lexo më shumë

Telefoni i mençur mund ta zëvendësojë çelësin e hotelit

Ky është vizioni i një hoteli që ka në plan t’ua dërgojë vizitorëve çelësat digjitalë në telefona, nëpërmjet një aplikacioni. Në vend se vizitorët të ndalen në hollë dhe të bëjnë kontroll në mënyrë tradicionale, ata do ta anashkalojnë këtë rutinë dhe do të shkojnë direkt në dhomat e tyre. Starwood Hotels & Resorts, e […]...

24 February, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO