Auto & Tek – Lajmi.net

Aktuale

Aplikacioni që përkthen gjuhën e gjesteve në gjuhë të folur

Një aplikacion i ri i cili është duke u menduar të krijohet do të mund të ndihmonte shumë njerëz të kuptojnë gjuhën e shenjave në kohë reale....

21 June, 2014 Lexo më shumë

Harley zbulon motoçikletën e parë elektrike

Harley ka zbuluar dje motoçikletën e parë elektrike në 111 vjetorin e historisë së tij....

21 June, 2014 Lexo më shumë

\”Akademia e Dijes\”, mësime në lëndë të ndryshme online

Është lansuar një faqe e re interneti e quajtur \"Akademia e Dijes\", e cila ka për qëllim që të ofrojë mësime dhe ushtrime shkollore nga disa lëndë të caktuara shkencore....

20 June, 2014 Lexo më shumë

Apple lanson një model të ri të iMac

Të blesh një iMac nga Apple ka qenë shumë e shtrenjtë, por tani blerja e tij është bërë më e lirë. Apple ka lansuar një model krejtësisht të ri në radhët e prodhimeve Desktop, që është në dispozicion për blerje për $1,099....

20 June, 2014 Lexo më shumë

Nokia Lumia 930 arrin në Evropë muajin e ardhshëm

Celulari më i fundit i Nokia, Lumia 930 është koleksioni i radhës që do të udhëtojë për Evropë në ditët e ardhshme. Shitjet priten që të jenë të mëdha dhe do të kontribuojnë shumë në suksesin e Nokia....

20 June, 2014 Lexo më shumë

Lexus emëron modelin e ri sipas fansave në Facebook

Jo shumë kohë më parë, Lexus kishte njoftuar përmes Facebook se do t\'i lejojë fansat në faqe që të zgjedhin një emër për ngjyrën e re të veturës sportive RC F. Fituesi i emrit është zgjedhur dhe vetura tani e ka emrin \"Shpërthimi Diellor\"....

20 June, 2014 Lexo më shumë

Amazon lanson celularin e quajtur \’Fire Phone\’

Celulari \'Fire Phone\' nga Amazon, me platformë tre dimenzionale tani është i gatshëm....

20 June, 2014 Lexo më shumë

Më në fund edhe “Vala” me 3G

Posta dhe Telekomi i Kosovës (PTK) ka shpallur fituesin për avancimin e platformës së saj të operatorit mobil “Vala” në gjeneratën e tretë 3G pas tri ankesave....

19 June, 2014 Lexo më shumë

Të gjitha BMW X6 M do të duken kështu

Ka vetëm pak kohë derisa BMW të zbulojë variantin M të modelit sapo të zbuluar X6 dhe ne ju kemi sjellur fotografitë nga X-Tomi Design që shfaqin modelin e ardhshëm M....

19 June, 2014 Lexo më shumë

Samsung lanson Galaxy S5 super të shpejtë në Korea

Samsung ka lansuar një variant të përmirësuar të modelit të tij Galaxy S5, në dyqanin e tij në Korea. ...

19 June, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO