Auto & Tek – Lajmi.net

Aktuale

Buburrecat e mençur që do të gjejnë të mbijetuar nëse ndodhë ndonjë fatkeqësi

Një ditë, këta buburrecë rrëshqitës të vegjël që ju bëjnë të bërtisni kur i shini do të mund të duken më shumë se super-heronj në sytë e disa njerëzve në të ardhmen....

8 November, 2014 Lexo më shumë

Asus ZenWatch do të kushtojë $199

Ora e mençur Asus ZenWatch do të kushtojë me një çmim më të ulët se Android Wear kur të dal në shitje më 9 nëntor....

8 November, 2014 Lexo më shumë

Facebook me një ndryshim të ri

Facebook është duke vazhduar ëndrrën e Mark Zuckerberg për ta shëndrruar rrjetin social në një gazetë perfekte dhe të personalizuar për të gjithë njerëzit në botë, duke ju dhënë kështu edhe më shumë kontroll në kategorinë 'Njoftime Lajmesh' apo News Feed....

8 November, 2014 Lexo më shumë

Vajzat në ngjarjen e veturave ‘Sema’ – të bukura po aq sa veturat (Foto)

Në ngjarjen e veturave ‘Sema’ nuk ishin vetëm veturat ato që tërhoqën vëmendje të madhe. Vëmendje tërhoqën edhe vajzat e bukura që ishin aty për tu fotografuar përpara super-veturave....

7 November, 2014 Lexo më shumë

iPhone 6S do të lansohet së shpejti dhe do të ketë një ekran 3D

Modeli i ardhshëm i Apple do të jetë iPhone 6S dhe ky model do të sigurohet që të na japë një eksperiencë 3D pa nevojën për të përdorur syze....

7 November, 2014 Lexo më shumë

Amazon prezanton ‘Echo’, një asistent virtual për ju (Video)

Amazon ka prezantuar një zmadhues të zërit të quajtur Echo i cili nuk është një zmadhues i thjeshtë i zërit, por ai mund të ju dëgjojë juve dhe të ju jap këshilla të ndryshme....

7 November, 2014 Lexo më shumë

WhatsApp tani ju tregon saktë se a është lexuar mesazhi

WhatsApp prezantoi sot ‘vijat e kaltërta’, të cilat ju tregojnë se mesazhi është lexuar....

6 November, 2014 Lexo më shumë

Testimi i parë i 2015 Mercedes-Benz C300

Janë bërë më shumë se 30 vite prej se bota i dha mirëseardhje modelit Mercedes-Benz 190E, vetura e parë e llojit të sotëm C-Class....

6 November, 2014 Lexo më shumë

Amazon tani ofron mundësi të pakufizuar për ruajtjen e fotografive

I lansuar të martën, Prime Photos – siç edhe sugjeron emri, është një shërbim i ri i hapur për anëtarët online të Amazon, të cilëve u mundësohet të ruajnë fotografi në hapsirë të pakufizuar....

6 November, 2014 Lexo më shumë

Apple zgjedhet kompania me sistemin më të sigurt për mesazhe

Apple ka kaluar me sukses testet e sigurisë në dërgimin e mesazheve dhe mbrojtjen e të dhënave të përdoruesve....

6 November, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO