Auto & Tek – Lajmi.net

Aktuale

Rusët paralajmërojnë Porsche Cayennen e ri

TopCar për Cayennen e re Coupe do të ofrojë edhe sistemin sportiv të shkarkimit të gazrave. ...

15 April, 2019 Lexo më shumë

Kjo është risia që do sjellë Apple në laptopët ‘Mac’

Një patentë e re e paraqitur nga Apple sugjeron se ka një plan për të nisur laptopë përmes 'Face ID'....

14 April, 2019 Lexo më shumë

Facebook e konfirmon: Rregullohen të gjitha problemet në rrjetet sociale

Facebook, Instagram dhe WhatsApp kanë përjetuar ndërprerje të konsiderueshme, përkatësisht për dy orë rresht....

14 April, 2019 Lexo më shumë

BMW-ja prezanton serinë e radhës, duket si një “bishë”

Prodhuesi i njohur gjerman i veturave luksoze, BMW, e ka prezantuar modelin më të ri të X3-shit, atë X3 M Competition. Kjo veturë ka motor me vëllim 3.0 litra dhe gjashtë cilindra....

14 April, 2019 Lexo më shumë

Bie sistemi i Facebookut, Instagramit dhe WhatsApp

Nuk duhet të shqetësohuni nëse keni pasur problem të hyni në llogarinë e juaj në Facebook dhe Instagram pasi që nuk jeni të vetmit....

14 April, 2019 Lexo më shumë

A e dini pse veturat amerikane nuk kanë drita të pasme mjegulle

Rregullorja 48 e Kombeve të Bashkuara e adoptuar nga Komisioni Ekonomik i Kombeve të Bashkuara për Evropë obligon prodhuesit që të gjitha veturave të dedikuara për tregun Evropian tu vendoset drita e pasme e cila duhet të aktivizohet në kushtet e shikueshmërisë së dobët nën 100m, kryesisht gjatë mjegullës....

13 April, 2019 Lexo më shumë

Volkswagen, 9000 euro për secilin që ka model të vjetër dizel

Volkswagen po dëshiron të zgjeroj stimulimet e tyre për tregti tek pronarët e automjeteve më të vjetra në të gjithë Gjermaninë, duke zgjeruar kështu programin përtej 15 qyteteve më të ndotura të vendit....

13 April, 2019 Lexo më shumë

Vendi aziatik ndalon lojën PubG

Ditën e Enjte autoritetet në Nepal lajmëruan ndalimin e lojës popullore online PlayUnknown’s Battlegrounds (PUBG) duke thënë se përmbajtja e dhunshme e saj ka pasur impakt negativ tek fëmijët....

13 April, 2019 Lexo më shumë

Ekrani i palosshëm që mund të jetë në telefonat e së ardhmes

Kohëve të fundit, kemi parë shumë telefona të palosshëm prej Samsung Galxy Fold, deri te Huawei Mate X, që mund të jenë e ardhmja e pajisjeve telefonike....

13 April, 2019 Lexo më shumë

SpaceX lëshon me sukses raketën ‘Falcon Heavy’

Kompania hapësinore “SpaceX” nisi për të dytën herë me sukses, raketën më të fuqishme në botë....

12 April, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO