Auto & Tek – Lajmi.net

Aktuale

Konfirmohen specifikat e ‘BMW M3’ 2020

Ka pasur zëra të ndryshëm në lidhje me 'M3'-shin e ri të kompanisë prodhuese të automobilave, BMW, por kjo e fundit nuk ka konfirmuar detajet zyrtare të specifikimeve....

13 March, 2019 Lexo më shumë

Makinat nga ‘Corvette’ që çdokush do të dëshironte t’i voziste

Nisja e Corvette nuk ishte e vrullshme. Jodomosdoshmërisht mund të thuhet se nuk kishte shitje të mëdha, transmeton lajmi.net....

13 March, 2019 Lexo më shumë

Bien shitjet e iPhone

Shifrat konfirmohen edhe nga vet kompania që ka publikuar shumë më pak të ardhura për këtë fillim vit. ...

13 March, 2019 Lexo më shumë

Partneri i Ferrarit zbulon krijimin më të ri në fushën e supermakinave

Përpara se të bashkonin forcat, dy kompanitë kanë qenë praktikisht rivale në disa fusha të biznesit të tyre. ...

13 March, 2019 Lexo më shumë

Lluka jep një lajm fantastik për të gjithë ata që duan të kenë veturë elektrike

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka dhënë një lajm shumë të mirë për të gjithë ata që duan të përdorin veturat elektrike....

12 March, 2019 Lexo më shumë

E ngjyrosur apo e ndryshkur? Porsche-ja që po hamendëson të gjithë

Vetura të tilla mund të hasni edhe në rrugët e Kosovës....

12 March, 2019 Lexo më shumë

Samsung Galaxy S10E me lexuesin e ‘fingerprint’-it më të shpejtë që keni parë ndonjëherë

Samsung Galaxy S10e sjell karakteristikat kryesore të kompanisë në një audiencë të re, me një çmim të dukshëm më të ulët se Galaxy S10 dhe Galaxy S10 Plus....

12 March, 2019 Lexo më shumë

‘World Wide Web’ kremton sot 30-vjetorin

Tridhjetë vjet më parë, një inxhinier i softuerit paraqiti një propozim "të paqartë, por emocionues" për shefin e tij në lidhje me një sistem për menaxhimin e informacionit që më vonë do të njihej si World Wide Web....

12 March, 2019 Lexo më shumë

Me këtë hap të ndërmarrë, WhatsApp bëhet platforma më e sigurt për t’u përdorur

WhatsApp tani ndalon përkohësisht përdoruesit që të përdorin të palës së tretë të aplikacionit....

11 March, 2019 Lexo më shumë

Syzet e reja AR të ‘Apple’, gjithçka që dihet rreth tyre deri më tani

Apple mund të fillojë prodhimin masiv të syzeve të para të AR-së diku në mes të tremujorit të katërt të vitit 2019 dhe tremujorit të dytë më 2020-ën....

11 March, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO