Auto & Tek – Lajmi.net

Aktuale

Aplikacioni i ri që do të zëvendësojë çelësat e veturës

'Digital Key' do të mundësojë së shpejti lidhjen ndërmjet një smartfoni dhe veture. ...

17 March, 2019 Lexo më shumë

Lamborghini më i shëmtuar ndonjëherë, e posedon Kanye West

Personat e famshëm shpeshherë shprehin dëshirë që t'i modifikojnë makinat e tyre, për t'i bërë ata të duken ndryshe nga turma....

17 March, 2019 Lexo më shumë

Cadillac CT6 do të rikthehet me çmim më të lartë se më parë

Kërkesa e madhe për këtë model, e ka kthyer sërish, por me një çmim ...

17 March, 2019 Lexo më shumë

Samsung do të zhvillojë telefonin me ekran të plotë, kamera futet nën ekran

Ekrani i ardhshëm i telefonit të Samsung Electronics do të jetë një ekran i plotë pasi sensorët dhe kamerat do të futen nën ekran, tha firma të enjten....

17 March, 2019 Lexo më shumë

Raporti i ri ‘konfirmon’ se iPhone-ët e 2019 do të vijnë me kamerë të trefishtë

Pasi telefonat Android këto ditë kanë filluar të shfaqin kamera të trefishta ose më shumë, kjo i bën kamerat e dyfishta të iPhone të duken mediokër....

16 March, 2019 Lexo më shumë

Google ka larguar gjatë vitit të kaluar 2.3 miliardë reklama të këqija

Në një prezantim të zhvilluar së fundmi, Google ka treguar se si në vitin e kaluar, është përkushtuar për eliminim e reklamave të këqija dhe pamundësinë e ngarkimit të tyre. ...

16 March, 2019 Lexo më shumë

Terroristi transmetoi live masakrën në Zelandën e Re, Reagon Facebook-u

Rrjeti social më i madh në botë, Facebook, ka reaguar menjëherë pas sulmit të sotëm në Zelandë të Re, ku një sulmues la të vdekur 41 persona në një Xhami në qytetin ChristChurch. ...

15 March, 2019 Lexo më shumë

Provon të ‘shesë mend’ me Ferrarin e saj, ja çfarë i ndodh më pas kësaj gruaje

Pamje të çuditshme kanë shfaqur momentin kur një grua humb kontrollin e veturës së markës Ferrari, pas marrjes së timonit për herë të parë....

15 March, 2019 Lexo më shumë

Këto janë pesë veturat më të shtrenjta në botë

Në sallonin e Gjenevë 2019, “Bugatti” shfaqi modelin e tij më të fundit “La voiture Noire”, duke e prezantuar atë si veturën e re më të shtrenjtë në histori....

15 March, 2019 Lexo më shumë

Roboti që do mund të ngritë objekte 100 herë më të rënda se pesha e tij

Robotët biologjik janë bërë ndër më atraktivët për njerëzit....

14 March, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO