Të Infektuar: 41.299

Të Shëruar: 26.453

Të Vdekur: 1.062

Autogoli vendos fatin e ndeshjes mes Tottenham dhe Everton

22:56 | 6 Korrik 2020

Tottenham Hotspur ka arritur fitore në ndeshjen ndaj Everton me rezultat 1:0.

Kjo ishte edhe një përballjes mes dy trajnerëve të njohur të futbollit, Jose Mourinho respektivisht Carlo Ancelotti.

Skuadra e portugezi triumfoi me një autogol të shënuar nga Michael Keane (24’).

Ky doli të jetë edhe goli vendimtar i kësaj ndeshje.

Tottenham ngjitet në vendin e tetë me 48 pikë, ndërsa Everton në pozitën e 11 tubon 44 sosh. /Lajmi.net/