“Autochthonous” edhe në Francë (Foto)

Flamuri “Autochthonous” është shfaqur nga tifozët shqiptarë edhe në Rennes ku sonte do të zhvillohet takimi miqësor mes Shqipërisë dhe Francës. 

Sport

14/11/2014 19:22

Flamuri “Autochthonous” është prezent edhe në Rennes, ku sonte do të zhvillohet ndeshja miqësore mes Francës dhe Shqipërisë.

Flamuri që nëpërmjet fluturakes së dirigjuar fluturoi mbi stadiumin e Partizanit të Beogradit me rastin e ndeshjes së ndërprerë mes Serbisë dhe Shqipërisë në kuadër të eliminatoreve për Euro 2016, është shfaqur nga tifozët e Kombëtares kuqezi, edhe në Rennes.

E atje, ai mund t’i bie në sy pse jo edhe presidentit të UEFA-s, Michel Platini.