Autobusi bie në humnerë, 44 të vdekur

9:22 | 22 Qershor 2019

Një autobus me rreth 60 persona është rrëzuar në një humnerë në Indi, konkretisht në rrethin e Kullu të Himachal Pradesh, një shtet malor në veri.

Si pasojë e aksidentit humbën jetën 44 persona dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur. Sipas policisë shumica e viktimave ishin gra dhe fëmijë që po ktheheshin nga puna dhe shkolla.

Më poshtë do shikoni foto nga vendi i ngjarjes së rëndë ku siç shikohet autobusi është shkatërruar por ka dhe disa persona që po i japin ndihmë të plagosurve.